KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

 
DEĞERLERİMİZ;
Yüksek Ahlak– İş ilişkilerimizde birinci temel prensibimiz yüksek ahlak anlayışıdır. Ahlakın ön planda olmadığı bir iş dünyasında güven esaslı sağlıklı ilişkiler kurulamaz. Buda ticarette verimi ve kaliteyi düşürür.
Adalet– İş anlayışımızda en çok ben kazanayım anlayışı değil, adil ve dürüst bir şekilde biz kazanalım ilkesi prensibimizdir. Bu anlayışın egemen olmadığı ticari toplumlarda sömürü ve zulüm hâkim olur. Buda zengini daha zengin fakiri daha fakir yaparak sosyal adaletsizliğe sebep olur. Bu adaletsizliklerde toplumlarda çatışma ve huzursuzluğun kaynağıdır.
İlkeli Rekabet– Vahşi kapitalist bir mantıkla değil, ahlaki prensiplere uygun, sömürgeci olmayan bir rekabet anlayışına sahibiz.
İtibar ve Saygı– Onurlu olmayı bütün menfaatlerin önünde tutar, gururdan şiddetle kaçınırız. Hiçbir maddi menfaat bizim karşılıklı itibar ve saygınlık anlayışımızın önüne geçemez.
Dayanışma– Tıpkı bir binanın tuğlaları gibi birbirimize sımsıkı kenetlenerek en üstün fedakârlık ve dayanışmayı ortaya koyan anlayışa sahibiz.

 

İLKELERİMİZ;
İnanç– Önümüze koyduğumuz hedefleri başaracağımız konusunda sarsılmaz bir inanca sahibiz.
İstişare– Bir işe başlamadan gerekli görüşme ve istişarelerimizi yaparız.İş konularını görüşürken özgürce fikirlerimizi ifade eder, alınan kararları hepimizin ortak kararı kabul ederek uygularız.
Azim– İşlerimizde önyargı ve tutuculuğa saplanmadan daima proaktif, atılgan ve istişarede alınan kararları bütün gücümüzle yerine getirmek için gayret sarf eden bir yapıya sahibiz.
Sabır– İşlerimizi takip ederken hiçbir yılgınlık göstermeden işin hakkını vererek zamanında bitirmeyi esas alırız.
Sadakat– Çalıştığımız kuruma, ekip arkadaşlarımıza, ülkemize ve davamıza sımsıkı bir bağlılığımız vardır.
Ehliyet ve Liyakat– Görevi, işin gereğini yapabilecek donanımda olan, dürüst ve adalet anlayışına sahip insanlara veririz.
Cesaret– İşlerimizde en güzel neticeyi alabilmek için gerektiğinde ölçülü ve hesaplı risk almaktan kaçınmayız.
Müşteri Memnuniyeti– Müşterilerimizin beklentilerini tam olarak ölçer ve ona göre çözümler üretiriz.
Sosyal sorumluluk ve Çevre Bilinci– Toplumumuza ve çevremize karşı son derece duyarlıyız. Kendimizi, şirketimizi, ülkemizi, tabiat ve insanlık değerlerini korumak ve yüceltmek için var gücümüzle çalışırız.

Reform Grubu’nun tüm mensupları bu temel değerlere ve iş prensiplerine uymayı inançlarının bir gereği kabul eder.