harun macit, harun macit malezya, malezya gezisi,

REFORM GROUP MALEZYA PROGRAMI

Malezya programına Türkiye Büyükelçiliğinin ziyareti ile başlayan Reform Group Yön.Kur.Başkanı Harun Macit ve ekibi, Büyükelçi Sn. Başak Türkoğlu ve ticari ataşemizle bir görüşme gerçekleştirerek Malezya programımız hakkında bilgilendirme yapıldı. Sayın Büyükelçimiz de Malezyanın sosyal, kültürel ve ticari hayatından çeşitli örnekler vererek buranın çok önemli ve yatırım yapılabilir bir ülke olduğunu ve Türk işadamlarının mutlaka bu pazarda var olmalarının gereğini anlattılar.
Daha sonra İslam Partisi lideri Sn. Doto’ Seri Guru Haji Abdülhadi Awang bey ziyaret edilerek kendisine özel olarak Türk el sanatlarının güzel bir örneği olan Osmanlı kaftanı maketi hediye edilmiştir.

Aynı gün Malezya’nın köklü firmalarından INGRESS HOLDİNG ve GLOBAL SND BHD firmaları ile sıcak görüşmeler yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Harun MACİT ve Ingress Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Datuk Rameli Musa’nın yönettiği toplantıda detaylı görüşmeler yapılarak, çeşitli konularda ön mutabakat sağlanmıştır.

Akşamki Görüşmelerde de Global SDN BHD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dato Zamri Rahmet ve ekibiyle de toplantıda oldukça önemli hususlar üzerinde görüşme sağlanmıştır.

Malezya Başbakanlığı

Malezya Başbakanlık Genel Sekreteri Dato’ Muhammad Khairun, Başbakan Aseh Hacı Mohd Najib bin Tun Abdul Razak’ın selamlarını ileterek, Reform Group yönetimine atfettiği önemden bahsederek kendisinin katılamadığı bu toplantıya Malezya’nın saygın işadamlarının ve Malezya Başbakanlık üstdüzeydeki çalışma arkadaşlarını gönderdiğini belirtti.
Sıcak ve samimi bir atmosferde fevkalade verimli geçen toplantıda Malezya ve Türkiye arasındaki Siyasi ve Ticari ilişkiler masaya yatırılmıştır. Malezya’lı yetkililer özellikle; Türk işadamlarını Malezya’ya beklediklerini belirtmişlerdir. Yönetim Kurulu ve Heyetimiz; Malezya’ya özel bir önem vereceğimizi, ileriki zamanlarda iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin katlanarak devam edeceğinin temennisinde bulunarak, ortak çalışma konusunda mutabakat sağlanmıştır.

Daha sonra, Türkiye ile yakın dostluklar içerisinde bulunan Malezya’nın Kelantan eyaletinde Başbakan Sn. Ustaz Dato’ Haji Ahmed Bin Yakob, Başkanlık kabinesi üyeleri ve eyaletteki işadamları ile çeşitli konularda görüşmeler yapılmıştır. Reform Group yöneticilerini üst düzey protokolle ağırlayan Kelantan eyalet yetkilileri görüşmeler sonrasında heyetimize şehri tanıtmak amacıyla şehir turu organizasyonu gerçekleştirdiler.

Malezya ziyaretimize, Malezya basını tarafından büyük önem atfedilmiş olup birçok gazete ve haber kanallarında manşetten haberler yapılmıştır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir